Kurumsal

1950

Gantenbein Ticaret firması, İkinci Dünya Savaşını takip eden yıllarda, Türkiye’nin ihtiyacı olan kaliteli teknolojileri, mevzuata uygun şekilde ithal etmek amacıyla kurulmuştur. Dürüstlükten taviz vermeyen firmamız, kısa süre içinde dünya devi çok uluslu şirketlerin Türk pazarı ile olan ilişkilerinin ilk ayağı konumuna gelmiştir. Gantenbein Ticaret üzerinden Türk pazarına giren birçok teknoloji devi, günümüzde üretim tesisi düzeyinde, ülke sınırları içerisinde çalışmalarını sürdürmekte ve bizlere bu firmaları ülkemize kazandırmanın haklı onurunu yaşatmaktadırlar.

İlaç hammaddesinden uçak yedek parçasına, fotoğraf filminden matbaa makinalarına uzanan geniş perspektifte hizmet veren firmamız, iş hacmindeki olağanüstü genişlemeler ve temsilciliği yapılan firmaların kendi organizasyonlarını kurması ile çeşitli bölünmeler yaşamıştır.

1990

Zaman içerisinde Genel Müdürümüz Sayın Horst Kohle sahibi olduğu diğer firmaya daha fazla zaman ayırabilmek adına firmayı 1990 yılında şu anki Genel Müdürümüz Mürsel Gelincik’e devretmiştir. 1990 yılından beri Mürsel Gelincik yönetiminde aynı dürüstlük ve çalışma azmi ile yönetilen firmamız 2001 senesinde taşındığı yeni binasında faaliyetine devam etmektedir.

2000

Yönetim kurulu, şirketimizin ana iştigal konusunu mikroskop ve aksamları olarak tercih ederek, bu konu dışındaki temsilcilikleri faaliyet dışı olarak değerlendirmiş, bu temsilciliklere ait yurt dışı firmalar ile anlaşarak temsilciliklerin devredilmesini sağlamıştır. Verilen kararın olumlu etkileri ivedi bir şekilde firma dinamiğine yansımış ve üretici firma Leica Microsystems’in hedeflediği, müşterinin her türlü mikroskobi ihtiyacına yönelik ve gelişimci ürünler sunulması ilkesi, Leica Microsystems bünyesindeki direk satış ülkeleri arasında yürütülen en iyi temsilcilik olmamızı sağlamıştır.Bu sayede 2000 ve 2001 yıllarında‘‘Yılın Temsilcisi’’ seçilen firmamız, Genel Müdürümüzün ısrarlı çabaları neticesinde, ödüllerin karşılığı olarak ‘‘Leica Microsystems Fabrikaları 2002 Yılı Satış Toplantısı’nı Türkiye’de gerçekleştirerek 370 kişilik Leica grubunu 10 gün süreyle ülkemizde misafir etmiştir.

2014

Leica Microsystems ürünlerinin temsilciliğinde elde edilen başarılı çalışmalar ve arttırılan iş hacmi sonucunda Leica firmasının dikkatini çekmiş ve Haziran 2014 tarihinde Gantenbein‘ın Türkiye’deki Leica ile ilgili olan operasyonunu satın almıştır. Gantenbein’a ait kadroları bünyesine katarak ülkemize yatırım yapan Leica Microsystems’e Gantenbein ( yönetim kadrosu da dahil olmak üzere) önümüzdeki yıllarda danışmanlık hizmeti vererek bu desteğini sürdürecektir.

Leica Microsystems’in Türkiye’ye entegrasyonu sürecinin yanı sıra; firmamızın çekirdek kadrosu muhafaza edilmiş ve temsilciliğini devam ettirmekte olduğumuz; Kaiser Optical Systems, UHL technische Mikroskopie, MIKRO Colposcopes, Reichert Analytical Instruments, Linkam Scientific Instruments gibi satış ve satış sonrası yüksek mühendislik hizmetleri gerektiren firmalarla işbirliğine devam edilmektedir.

Sahip olduğumuz yüksek mühendislik becerisi, hizmet tecrübesi ve geçmişimize olan güvenimizle; kalitesine güveneceğimiz firmalarla yeni işbirlikleri, genişleme ve yeni teknolojilerin özellikle bilimsel ve endüstri alanlarında şekillendirilmesine ilişkin çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam etmekteyiz.Şirketimizin varlığının, ülkemizin ekonomik bağımsızlığına endeksli olduğunun bilinci içerisinde ülke ekonomisine fayda sağlayacak, gerekli teknolojileri yurdumuza kazandırmaya çalışmaktayız.